0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نحوه کار پیستوله بادی

دسته بندی ها : وبلاگ آکو مقصودی 528 مشاهده

نحوه کار پیستوله بادی

نحوه کار پیستوله بادی در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های رنگ‌آمیزی (چه برای در و دیوار خانه، چه ماشین و چه ابزار و وسایل دیگر) رنگ‌آمیزی به‌وسیله پیستوله رنگ است. اما کاربر برای استفاده از این ابزار به تخصص و قابلیتی نیاز دارد که باعث می‌شود در حین انجام کار با مشکل خاصی مواجه نشود. مشکلات احتمالی که ممکن است در حین رنگ‌آمیزی با پیستوله رنگ جلو راه‌تان بایستد عبارتند از: پاشیدن رنگ به چشم‌ها، دهان و بینی کاربر که ممکن است آسیب‌های جسمی جدی را در پی داشته باشند، یا عدم کیفیت کار و همینطور دریافت بازخورد و نتیجه نامناسب.

رنگ‌آمیزی با پیستوله رنگ به مقدماتی نیاز دارد که موجب افزایش کیفیت رنگ نهایی و همین‌طور افزایش میزان چسبندگی آن می‌شود. در ادامه به تشریح این موارد می‌پردازیم. در ادامه به نحوه کار پیستوله بادی می پردازیم.

۱-انتخاب رنگ و تینر

 

با وجود اینکه رنگ‌آمیزی چیزهای مختلف با پیستوله رنگ برای رنگ‌های روغنی به مراتب آسان‌تر از بقیه رنگ‌ها است؛ اما برایرنگ‌آمیزی با این دستگاه می‌توان رنگ‌های لاتکس و آکریلیک را هم مورد استفاده قرار داد. اضافه کردن یک تینر مناسب به رنگ، این امکان را ایجاد می‌کند که رنگ‌هایی با غلظت و چسبندگی بیشتر هم بتوانند راحت‌تر از لوله و بقیه قسمت‌ها عبور کرده و به نازل برسند.

۲-آماده‌سازی وسایل یا فضای مورد رنگ‌آمیزی

 

در اولین مرحله که آماده‌سازی وسایل و فضا است، ابتدایی‌ترین کاری که باید بکنید این است که رنگ و تینر را در جای مناسب خود قرار دهید. بعد از آن باید زمین، مبلمان یا چیزهای دیگری که در محل رنگ‌آمیزی هستند و نمی‌خواهید رنگشان کنید را با پلاستیک، پارچه یا … بپوشانید. در بعضی از موارد باید قسمت‌هایی که نیاز به رنگ‌آمیزی ندارند را هم بپوشانید؛ که انجام این کار با استفاده از چسب و کاغذهای نقاشی، روزنامه یا … امکان‌پذیر است. لزوم انجام این کار از آن جهت است که ممکن است در فضای باز و جاهایی که باد می‌وزد ذرات رنگ به نقاطی دورتر از چیزی که ما انتظار داریم هم بپاشد. به علاوه باید مطمئن باشید که در فضای محل کار، تهویه مناسب هم وجود دارد.

۳-استفاده از ماسک

 

از ماسک‌های دهان، دستکش و عینک استفاده کنید. با انجام این کار می‌توانید از خطرات احتمالی مانند تنفس ذرات رنگ و تینر یا پاشیدن‌شان در چشم‌هایتان جلوگیری کنید و به علاوه بعد از اتمام کار رنگ‌آمیزی با پیستوله رنگ، هم تمیز بمانید.

۴-آماده سازی سطوح برای رنگ‌آمیزی

 

سطح یا سطوحی که قصد دارید رنگشان کنید را تمیز کنید، گرد و خاک، روغن، زنگ زدگی، برچسب یا هر چیز دیگری که روی سطوح مورد رنگ‌آمیزی‌تان قرار گرفته‌اند را پاک کنید. در صورت نیاز به شست‌و‌شوی سطوح مورد نظر، برای رنگ‌های روغنی از روان کننده‌های معدنی و برای رنگ‌های آکریلیک یا لاتکس از آب و صابون استفاده کنید.

۵-زیر سازی با رنگ آستری

 

یکی از مراحل مقدماتی برای رنگ‌آمیزی با پیستوله رنگ، زیرسازی است. برای انجام این کار باید سطح مورد نظر را با اولین لایه رنگ (رنگ آستری) بپوشانید. بعد از خشک شدن رنگ آستری باید ناصافی‌های احتمالی موجود را با سمباده و کاردک برطرف کنید و بعد از آن یکی از وقت‌گیرترین بخش‌های رنگ‌آمیزی یعنی لکه‌گیری را شروع کنید.

 

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0